Piękna jesień w ogrodzie – czyli porządki z Tidy Up!

Piękna jesień w ogrodzie – czyli porządki z Tidy Up!

Jeszcze niedawno rozkoszowaliśmy się latem w naszych ogrodach. Teraz trzeba się przygotować do regularnego grabienia liści i pomyśleć o przygotowaniu ogrodu na zimę. W październiku czeka przede wszystkim sprzątanie opadających liści z drzew. Trzeba będzie je uprzątnąć z trawy, kostki brukowej oraz rynien. Jednak te aktywności wcale nie musza być monotonne i nudne! Z pomocą przychodzi Fiskars z szeroką gamą narzędzi w kampanii Tidy up! 

Po pierwsze – czyste rynny
Nasze prace powinniśmy rozpocząć od oczyszczenia rynien. Opadające liście z drzew stanowią istotne zagrożenie dla funkcjonowania domowego systemu odprowadzania wody. Zapchane liśćmi i gałązkami rynny powodują zatory wodne oraz sprawiają, że rynny stają się przeciążone, co w przyszłości może spowodować ich uszkodzenie. By uniknąć tego typu problemów fińska marka zaprojektowała innowacyjną szczotkę do rynien Fiskars QuikFit™. Głowica ta umożliwia czyszczenie trudno dostępnych miejsc bez użycia drabiny, prosto z ziemi. Końcówka została wyposażona w szczotkę i skrobak, których kąt można regulować, by jeszcze skuteczniej usunąć zanieczyszczenia z rynien. Teleskopowy trzonek Fiskars QuikFit™, dedykowany do tej głowicy, ułatwia swobodną pracę nawet do sześciu metrów wysokości.

Szczelne i drożne rynny będą przez długi czas spełniać swoją funkcję, jeśli regularnie będziemy je sprawdzać i konserwować. Dzięki temu:

 • Unikniemy problemów z gromadzeniem się wody, która po zamarznięciu może spowodować liczne uszkodzenia
 • Usuniemy opadłe liście, piach, pył czy
  i inne zanieczyszczenia
 • Utrzymamy elegancki wygląd elewacji domu

Po drugie  – usuwanie liści z trawnika
Najważniejszym punktem na jesiennej liście zadań jest usunięcie liści z trawnika. We wrześniu i październiku istotnym jest, by regularnie grabić trawnik oraz na bieżąco usuwać z niego wszystkie zbędne elementy. A rozkładające się liście stanowią realne zagrożenie dla naszego zielonego dywanu – powodują zaciemnienie się trawy, zmniejszają jej trwałość oraz sprawiają, że zaczyna gnić. Zatem ruszajmy do pracy i trzymajmy rękę na pulsie z grabiami do liści od marki Fiskars!
Do dyspozycji mamy trzy rozmiary – XL, L i M, o szerokości 65, 52 i 41,5 cm. Na duże powierzchnie idealnym rozwiązaniem będą grabie do liści Fiskars o największym rozmiarze głowicy spośród wszystkich produktów marki. 65-cio centymetrowa szerokość grabi sprawi, że dużo sprawniej zakończymy naszą pracę na większych ogrodach. Na mniejsze powierzchnie polecamy Grabie do liści Fiskars Solid™ o rozmiarze L oraz M. Narzędzia te wyposażone są w 25 długich i elastycznych zębów. Trzonek o długości 175 centymetrów wykonany jest z wytrzymałego, choć lekkiego aluminium. Waga 600 gram sprawi, że narzędzia te będą odpowiednie dla kobiet jak i dla mężczyzn.

Po trzecie: zadbane ścieżki i czyste patio
Na końcu nie pozostaje nam nic innego jak zamiecenie liści z kostki brukowej oraz chodników wokół domu. W tym celu warto wykorzystać szczotkę uniwersalną Fiskars Solid™, która przeznaczona jest do porządkowania podwórka, tarasu oraz patio. W tej głowicy zastosowano technologię PowerClean™, charakteryzującą się wykorzystaniem miękkich i twardych włókien, które zapewniają efektywną pracę.
Orientacyjne ceny detaliczne:

 • Szczotka uniwersalna Fiskars Solid™ – ok. 80 zł
 • Grabie do liści XL Fiskars – 70 zł
 • Grabie do liści Fiskars Solid™:
  • rozmiar M – ok. 54 zł
  • rozmiar L – ok. 60 zł
 • Szczotka do rynien Fiskars QuikFit™ z trzonkiem – ok. 160 zł

You might also like

Niepalna, wyciszająca, trwała. Dlaczego wełna skalna to wybór na lata?

Budowa domu zdarza się w życiu zazwyczaj tylko raz. To, jakich materiałów budowlanych użyjemy, nie może więc pozostać dziełem przypadku czy efektem marketingowych chwytów producentów. Warto dokonywać takich wyborów, które

Miejsca 0 Comments

Bella Figura: ekskluzywna sieć hoteli J.K. Place otwiera pierwszy butikowy obiekt w Rzymie

Wanny i powierzchnie prysznicowe wykonane z wysokiej jakości stali emaliowanej Kaldewei o grubości 3,5 mm podkreślają ekskluzywny charakter łazienkowych wnętrz hotelowych. W samym sercu Rzymu ekskluzywna sieć  J.K. Place otworzyła

HIT w lofcie i w penthousie

Industrialne lofty, widokowe penthouse’y i studia o przestronnych wnętrzach cieszą się wciąż rosnącą popularnością. Jak okiełznać niemal nieograniczoną przestrzeń podpowiadają projektanci NewLook. Metropolie szukają rozwiązań mieszkaniowych, które pozwolą poczuć się

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!