Piękna jesień w ogrodzie – czyli porządki z Tidy Up!

Piękna jesień w ogrodzie – czyli porządki z Tidy Up!

Jeszcze niedawno rozkoszowaliśmy się latem w naszych ogrodach. Teraz trzeba się przygotować do regularnego grabienia liści i pomyśleć o przygotowaniu ogrodu na zimę. W październiku czeka przede wszystkim sprzątanie opadających liści z drzew. Trzeba będzie je uprzątnąć z trawy, kostki brukowej oraz rynien. Jednak te aktywności wcale nie musza być monotonne i nudne! Z pomocą przychodzi Fiskars z szeroką gamą narzędzi w kampanii Tidy up! 

Po pierwsze – czyste rynny
Nasze prace powinniśmy rozpocząć od oczyszczenia rynien. Opadające liście z drzew stanowią istotne zagrożenie dla funkcjonowania domowego systemu odprowadzania wody. Zapchane liśćmi i gałązkami rynny powodują zatory wodne oraz sprawiają, że rynny stają się przeciążone, co w przyszłości może spowodować ich uszkodzenie. By uniknąć tego typu problemów fińska marka zaprojektowała innowacyjną szczotkę do rynien Fiskars QuikFit™. Głowica ta umożliwia czyszczenie trudno dostępnych miejsc bez użycia drabiny, prosto z ziemi. Końcówka została wyposażona w szczotkę i skrobak, których kąt można regulować, by jeszcze skuteczniej usunąć zanieczyszczenia z rynien. Teleskopowy trzonek Fiskars QuikFit™, dedykowany do tej głowicy, ułatwia swobodną pracę nawet do sześciu metrów wysokości.

Szczelne i drożne rynny będą przez długi czas spełniać swoją funkcję, jeśli regularnie będziemy je sprawdzać i konserwować. Dzięki temu:

 • Unikniemy problemów z gromadzeniem się wody, która po zamarznięciu może spowodować liczne uszkodzenia
 • Usuniemy opadłe liście, piach, pył czy
  i inne zanieczyszczenia
 • Utrzymamy elegancki wygląd elewacji domu

Po drugie  – usuwanie liści z trawnika
Najważniejszym punktem na jesiennej liście zadań jest usunięcie liści z trawnika. We wrześniu i październiku istotnym jest, by regularnie grabić trawnik oraz na bieżąco usuwać z niego wszystkie zbędne elementy. A rozkładające się liście stanowią realne zagrożenie dla naszego zielonego dywanu – powodują zaciemnienie się trawy, zmniejszają jej trwałość oraz sprawiają, że zaczyna gnić. Zatem ruszajmy do pracy i trzymajmy rękę na pulsie z grabiami do liści od marki Fiskars!
Do dyspozycji mamy trzy rozmiary – XL, L i M, o szerokości 65, 52 i 41,5 cm. Na duże powierzchnie idealnym rozwiązaniem będą grabie do liści Fiskars o największym rozmiarze głowicy spośród wszystkich produktów marki. 65-cio centymetrowa szerokość grabi sprawi, że dużo sprawniej zakończymy naszą pracę na większych ogrodach. Na mniejsze powierzchnie polecamy Grabie do liści Fiskars Solid™ o rozmiarze L oraz M. Narzędzia te wyposażone są w 25 długich i elastycznych zębów. Trzonek o długości 175 centymetrów wykonany jest z wytrzymałego, choć lekkiego aluminium. Waga 600 gram sprawi, że narzędzia te będą odpowiednie dla kobiet jak i dla mężczyzn.

Po trzecie: zadbane ścieżki i czyste patio
Na końcu nie pozostaje nam nic innego jak zamiecenie liści z kostki brukowej oraz chodników wokół domu. W tym celu warto wykorzystać szczotkę uniwersalną Fiskars Solid™, która przeznaczona jest do porządkowania podwórka, tarasu oraz patio. W tej głowicy zastosowano technologię PowerClean™, charakteryzującą się wykorzystaniem miękkich i twardych włókien, które zapewniają efektywną pracę.
Orientacyjne ceny detaliczne:

 • Szczotka uniwersalna Fiskars Solid™ – ok. 80 zł
 • Grabie do liści XL Fiskars – 70 zł
 • Grabie do liści Fiskars Solid™:
  • rozmiar M – ok. 54 zł
  • rozmiar L – ok. 60 zł
 • Szczotka do rynien Fiskars QuikFit™ z trzonkiem – ok. 160 zł

You might also like

Bella Figura: ekskluzywna sieć hoteli J.K. Place otwiera pierwszy butikowy obiekt w Rzymie

Wanny i powierzchnie prysznicowe wykonane z wysokiej jakości stali emaliowanej Kaldewei o grubości 3,5 mm podkreślają ekskluzywny charakter łazienkowych wnętrz hotelowych. W samym sercu Rzymu ekskluzywna sieć  J.K. Place otworzyła

HIT w lofcie i w penthousie

Industrialne lofty, widokowe penthouse’y i studia o przestronnych wnętrzach cieszą się wciąż rosnącą popularnością. Jak okiełznać niemal nieograniczoną przestrzeń podpowiadają projektanci NewLook. Metropolie szukają rozwiązań mieszkaniowych, które pozwolą poczuć się

Niepalna, wyciszająca, trwała. Dlaczego wełna skalna to wybór na lata?

Budowa domu zdarza się w życiu zazwyczaj tylko raz. To, jakich materiałów budowlanych użyjemy, nie może więc pozostać dziełem przypadku czy efektem marketingowych chwytów producentów. Warto dokonywać takich wyborów, które

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!