Innowacyjny Porotherm T – nagrodzony Złotym Medalem targów Budma

Innowacyjny Porotherm T – nagrodzony Złotym Medalem targów Budma

Pustaki Porotherm T to połączenie doskonałych parametrów termoizolacyjnych oraz wysokiej trwałości przegród zewnętrznych. Nowe rozwiązanie już zyskało uznanie i zostało nagrodzone Złotym Medalem, a swą oficjalną premierę będzie miało na targach BUDMA 2014.

Od stycznia tego roku rozpoczął się proces wdrażania zmian w prawie budowlanym, tak aby wszystkie domy powstające po 2021 roku były niemal zeroenergetyczne. W związku z rosnącymi wymaganiami ochrony cieplnej budynków, na rynek wprowadzono nowy produkt do wznoszenia ceramicznych ścian jednowarstwowych.
Ceramika to jeden z najbardziej tradycyjnych i lubianych przez Polaków materiałów budowlanych. Firma Wienerberger poprzez wprowadzanie innowacji w technologii produkcji, od lat specjalizuje się w wydobywaniu z tego naturalnego, trwałego budulca coraz lepszych parametrów termoizolacyjnych, które finalnie przekładają się na energooszczędność. W swojej ofercie posiada rozwiązania, które umożliwiają wybudowanie bardzo ciepłych ścian zewnętrznych włącznie z ceramiki, bez dodatkowego docieplenia, a które spełniają wprowadzone od br. przepisy budowlane. Jednak rok 2014 to początek zmian, których wdrażanie rozłożono na najbliższe siedem lat. W ich efekcie rozwiązania do budowy ścian będą miały coraz niższe (czyli lepsze) współczynniki przenikania ciepła U. Już dziś firma Wienerberger dostarcza nowy produkt – pustaki Porotherm T, spełniające wymagania przepisów, które będą obowiązywały w roku 2021. Podobnie jak wszystkie pustaki marki Porotherm są one wykonane z ciepłej, poryzowanej ceramiki. Natomiast po raz pierwszy, drążenia zostały wypełnione wysokiej jakości wełną mineralną. Zamknięcie takiej izolacji we wnętrzu cegły to rewolucyjny pomysł, choć na rynku europejskim obecny i stosowany z powodzeniem, m.in. w Niemczech, Austrii czy Czechach, który z jednej strony gwarantuje trwałość rozwiązania oraz idealny mikroklimat wewnątrz budynków, a z drugiej umożliwia wybudowanie domu w technologii ściany jednowarstwowej bez docieplenia w budownictwie energooszczędnym.

Technologia doskonała

Wyróżnikiem ściany z Porotherm T jest przede wszystkim solidność i trwałość konstrukcji. Umieszczając wełnę mineralną we wnętrzu pustaka uzyskano doskonałe parametry cieplne a jednocześnie zachowano wszystkie zalety ceramicznej ściany jednowarstwowej. Wypalana w wysokich temperaturach glina, zmienia się w twardy, odporny na uszkodzenia mechaniczne materiał. Proces wypału sprawia również, że ceramika budowlana nie zawiera w sobie wilgoci technologicznej. To powoduje, że mury są suche i tym samym ciepłe oraz odporne na rozwój grzybów czy pleśni. Dlatego doskonałym rozwiązaniem było zamknięcie wysokiej jakości mineralnego materiału termoizolacyjnego w „pancerzu” z solidnej ceramiki. Jednocześnie, wełna mineralna jest materiałem hydrofobowym, przez co w pustakach Porotherm T utrzymana jest wysoka odporność na gromadzenie się wilgoci. Mają one również szlifowane z dokładnością do 0,3 mm powierzchnie wsporne, przez co przystosowane są do murowania na cienką spoinę, na przykład za pomocą zaprawy do murowania na sucho Porotherm Dryfix. Ograniczając ilość zaprawy w murze, uzyskuje się wolną od mostków termicznych, ceramicznie jednolitą ścianę. Współczynnik przenikania ciepła dla przegród zewnętrznych wybudowanych w technologii Porotherm 44 T Dryfix wynosi U = 0,18 W/m2K, a po otynkowaniu tynkiem termoizolacyjnym nawet U = 0,17 W/m2K. Produkt ten spełnia restrykcyjne wymagania, które obowiązywać będą w Unii Europejskiej od 2021 roku.

Najlepsze rozwiązanie ścienne 2014

Wysoka jakość połączenia dwóch materiałów, w pełni naturalny, mineralny skład, a także doskonałe parametry trwałości i termoizolacyjności ścian z pustaków Porotherm T sprawiają, że spełniają one wszystkie wymogi stawiane nowoczesnemu budownictwu. Innowacyjność tego nowego produktu firmy Wienerberger, doceniło także grono ekspertów, odznaczając pustaki Porotherm T, Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2014.

You might also like

Sorry, no posts were found.

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!