Wybieramy meble wypoczynkowe do domu

Wybieramy meble wypoczynkowe do domu

Mebel to nie tylko kwestia designu, ale przede wszystkim ergonomii. Właściwie zaprojektowane pozwalają odpocząć, a odpowiednio dobrane do wnętrza podkreślają jego charakter. Jak pogodzić wygodę z trendami w domu radzi ekspert marki HF Helvetia Furniture.

Po pierwsze: dla ilu osób
Pierwszym kryterium wyboru mebli podczas komponowania strefy relaksu jest ilość domowników i ulubione formy spędzania czasu. Dla lubiących nieskrępowane, rodzinne leniuchowanie idealnym rozwiązaniem jest przestronny, wieloosobowy narożnik, dla tych, którzy preferują wieczór przy książce najlepszy wybór to wygodny i rozłożysty fotel. Sofy dwuosobowe pozwalają na przyjemne spędzenie czasu podczas towarzyskich rozmów, a trzyosobowa umożliwia popołudniową drzemkę.

Po drugie: w jakim stylu
Tendencje we współczesnym designie pokazują, że coraz częściej szukamy nieprzesadnej elegancji. Sama bryła mebla ma geometryczny, przejrzysty kształt. O jej wyjątkowości decydują proporcje i detale: stylowe przeszycia, wprowadzanie zaokrągleń w linii podstawy i w podłokietnikach czy też poszerzanie powierzchni wypoczynku, przy zachowaniu znanego i lubianego kształtu sofy, narożnika czy fotela. Nie bez znaczenia okazują się dodatki, takie jak funkcja spania czy pojemnik na przechowywanie pościeli.

Po trzecie: gdzie szukać wygody
O komforcie modeli wypoczynkowych decydują również odpowiednio nachylone i wyprofilowane oparcia. Co jeszcze wpływa na komfort wypoczynku? W kolekcji Invitation są to wyraźnie zaznaczone podłokietniki o charakterystycznym, zaokrąglonym kształcie i modnie podzielone oparcia. Dla miłośników wygody w wyjątkowej oprawie strzałem w dziesiątkę mogą okazać się narożniki z serii Melody, gdzie urzekająco szerokie siedziska łączą się z wygodnymi dużymi poduchami.
Główną tendencją we współczesnym wzornictwie jest zabawa linią mebla. Nowoczesne sofy o opływowym kształcie tworzą nową jakość: odciążają aranżację, zapewniając maksymalną wygodę i przestrzeń do codziennych aktywności – podsumowuje Maciej Melwiński, brand manager HF Helvetia Furniture.

You might also like

George – wygoda w stylu retro. Nowości w ofercie Bydgoskich Mebli

Smukłe drewniane nogi, pikowane oparcia, głębokie siedziska, wysokie podłokietniki – kolekcja George marki Bydgoskie Meble uwodzi wysmakowanym designem, który przenosi nas w czasy z połowy ubiegłego wieku. Wygoda z charakterem

Charaktery pogodzone… meblami

Salon i sypialnia to wnętrza o dwóch różnych charakterach. Pierwsze to tętniące życiem serce domu, w drugim szukamy ciszy i wytchnienia. Jak pogodzić te dwa pomieszczenia i sprawić, by tworzyły

Niewzruszona lekkość w designie

Wybierając designerskie meble, często musisz zgadzać się w całości z twórczym zamysłem projektanta, który nie daje Ci przestrzeni na własne pomysły. I choć wygląd krzesła, sofy, stołu podoba ci się,

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!