Nie tylko szafa – sypialniany przewrót

Nie tylko szafa – sypialniany przewrót

Sypialnia powinna być oazą spokoju: harmonijne kształty, regularna kompozycja, żadnych zbędnych elementów, które mogą niepotrzebnie pobudzać i stymulować. Wygodne łóżko i elegancka zabudowa szaf i komód to najczęstszy pomysł na aranżację. Jak przełamać ten schemat radzi ekspert IMS Group.

Podstawową funkcją sypialni jest zapewnienie odpowiedniego odpoczynku, dlatego jej podstawą jest łóżko odpowiedzialne za komfortowy sen. Myśląc o tym pomieszczeniu nie powinniśmy jednak zapominać, że równie ważna jak zdrowy sen jest przyjemna i przytulna atmosfera samego wnętrza. Najlepiej czujemy się otoczeni przedmiotami, które wiążą się z naszą pasją, zainteresowaniami bądź odpowiadają naszym gustom estetycznym. Jak nie burząc harmonii niezbędnej do wypoczynku wprowadzić do sypialni nutę indywidualizmu?

Jeżeli oczekujemy od sypialni czegoś więcej, ciekawym pomysłem jest wykorzystanie w niej, obok zwartej zabudowy szaf i komód, regału, który może stać się podręczną biblioteczką. Naturalne kolory i ciekawie zaprojektowana konstrukcja regałów z kolekcji mebli uzupełniających marki Bydgoskie Meble idealnie dopasuje się do sypialni, w których wiodącym motywem jest drewno. Elegancki, geometryczny kształt regałów dyskretnie wtopi się w aranżację, a ekspozycja książek doda wnętrzu inspirującego charakteru.

kona-ww-t10-led-weiss-m-dekoSypialnia to także dobre miejsce dla drobnych dekoracji w stylu zdjęć, designerskich ozdób czy pamiątek z podróży. – Jeżeli lubimy otaczać się przedmiotami o szczególnej dla nas wartości sentymentalnej, a nie lubimy ścierać z nich kurzu, możemy sięgnąć po funkcjonalnie zaprojektowane witryny z serii Kona marki Bydgoskie Meble. W przypadku witryn z tej kolekcji jedno skrzydło stanowi szafa, która może być uzupełniona u dołu dodatkowymi szufladami, w drugim natomiast znajduje się przeszklona witryna. Dzięki takiej różnorodności w obrębie jednego mebla możliwe jest idealne zorganizowanie przechowywania wszystkich przedmiotów, tekstyliów i odzieży w sypialni. Dodatkowo przeszklenie pozwala stworzyć niepowtarzalny klimat, w niebanalny sposób eksponując to, co dla nas najważniejsze – podpowiada Izabela Lipińska, Manager Marketingu IMS Group.

Sypialnia jest najbardziej intymną przestrzenią w każdym domu, gdzie każdy powinien się czuć bezpiecznie i swobodnie. By urozmaicić poranki i wieczory, warto pomyśleć, czy oprócz zabudowy z szaf nie wprowadzić drobnego niuansu w postaci półek czy przeszkleń, które odmienią monotonny charakter wnętrza i stworzą przestrzeń do ekspresji naszych upodobań.

You might also like

Sypialnia 0 Comments

Ustawiamy łóżko w sypialni według zasad Feng Shui

Dziś tempo życia jest znacznie szybsze niż to, które pamiętają nasi rodzice i dziadkowie. Coraz większa liczba godzin w pracy, rosnące wymagania i stres – powodują, że zmniejsza się ilość

Sypialnia 0 Comments

Na dobry sen: Bydgoskie Meble

Aktywność podczas długich dni wypełnionych pracą i przyjemnościami jest w dużym stopniu uwarunkowana tym, jak spędzamy…noce. Zdrowy, efektywny sen jest niezbędny dla funkcjonowania na pełnych obrotach. By zapewnić sobie ten

0 Comments

No Comments Yet!

You can be first to comment this post!